Jaką wybrać gąbkę do polerowania?

Dziś bez problemu można zakupić różnorodne gąbki do polerowania , dzięki którym każda wyczyszczona powierzchnia lakierowana prezentuje się doskonale. Poszczególne akcesoria do polerowania różnią się między sobą rozmiarami, kształtem oraz posiadanymi właściwościami. Jaki zatem wybrać pad, aby polerowanie było w pełni skuteczne?

Szeroka oferta gąbek do polerowani lakieru

Wybór padów polerskich jest ogromny. Ze względu na posiadane właściwości są one oferowane w poszczególnych kolorach.
Poszczególne pady polerskie dzielą się na takie, które to są nakręcane na polerkę lub przyklejane na specjalny rzep. Dla bardziej wymagających klientów polecane są także:

– futra polerskie, które to doskonale radzą sobie z bardziej widocznymi rysami
– kulki polerskie do trudno dostępnych miejsc,
– stożki do polerowania felg
– filcowe dyski do polerowania szkła

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru gąbki polerskiej?

Decydując się na zakup warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na twardość jaką mają gąbki polerskie. Zazwyczaj są one dostępne w trzech podstawowych wariantach. Wyróżnia się:

– twarde gąbki polerskie – które to charakteryzują się bardzo wysokim stopniem agresywności. Akcesoria te są przeznaczone przede wszystkim do matowania lakieru oraz usuwania głębokich rys

– średnie gąbki polerskie – które to stosuje się na etapie matowania lakieru, a jednocześnie przed nadawaniem polerowanej powierzchni ostatecznego połysku

 – miękkie gąbki polerskie – które to są przeznaczone przede wszystkim do wykańczania powierzchni lakieru, a więc do usuwania z powierzchni płytkich rysek oraz w celu uzyskania ostatecznego połysku.

Wszystkie oferowane akcesoria w ogromnym stopniu ułatwiają pracę oraz potrafią sprawić, że każda lakierowana karoseria samochodowa wygląda bardzo elegancko oraz jest pozbawiona wszelkich rys oraz niedoskonałości.