Wosk carnauba – idealny kosmetyk do pielęgnacji lakieru samochodowego

Wybór kosmetyków do pielęgnacji samochodów jest ogromny. Co prawda większość preparatów przeznaczonych do konserwacji nie zrobi lakierowi krzywdy, ale czasem efekty końcowe są niezadowalające. W związku z tym warto sięgnąć po sprawdzone na rynku kosmetyki, które przywrócą karoserii fabryczny kolor oraz blask. Dużą skutecznością odznacza się wosk carnauba dostępny w sklepie GlossFactory.

Co to jest wosk karnauba?

Specyfik ten jest naturalnym woskiem roślinnym produkowanym z liści palmy Copernicia cerifera. Drzewa te można spotkać na terenie północno-wschodniej Brazylii, w Ameryce Łacińskiej, na Sri Lance oraz w niektórych częściach Afryki.

Niemniej tylko rośliny carnauba z Brazylii dają ten cenny wosk. Po zebraniu wosku z liści palmy, jest on topiony, filtrowany oraz i chłodzony. Z jednego drzewa uzyskuje się w ciągu roku około sto gram wosku.

Wosk Karnauba – idealny preparat do pielęgnacji karoserii samochodowej

Preparat ten cieszy się ogromną popularnością wśród tych właścicieli pojazdów samochodowych, którzy to pragną posiadać samochód o pięknej i zadbanej karoserii.

Wosk pochodzący z brazylijskiej palmy carnauba doskonale zabezpiecza strukturę lakieru samochodowego przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Ponadto preparat ten w znaczny sposób zwiększa żywotność zabezpieczonej nawierzchni.

Ten niezwykle skuteczny kosmetyk samochodowy potrafi wydobyć z lakieru głębie koloru, dzięki czemu staje się on estetyczny, zadbany oraz błyszczący.

Wosk ten jest powszechnie stosowany przez wiele profesjonalnych zakładów autodetailingowych do ochrony powierzchni lakierniczej wielu pojazdów samochodowych.