wschodzący białystok

Tor Wschodzący Białystok – jedyne takie miejsce na mapie Podlasia

Fani motoryzacji w Polsce mają do wyboru wiele miejsc, w których mogą doskonalić swoje techniki jazdy oraz przetestować osiągi własnego auta. Niestety, nie wszędzie dostęp do tego typu atrakcji jest łatwy. Do niedawna mieszkańcy województwa podlaskiego nie mieli dostępu do żadnego profesjonalnego toru wyścigowego. Na szczęście zmieniło się to, od kiedy mają do dyspozycji tor wschodzący Białystok.

Co nieco o torze Wschodzący Białystok

wschodzący białystok

Tor Wschodzący Białystok jest torem o nawierzchni asfaltowej, z pętlą o długości 930 m. Szerokość jezdni waha się w granicach od 10 do 12 m, więc jak widać nie brakuje tu miejsca na popisy fanów motoryzacji. Tor Wschodzący Białystok umożliwia amatorską jazdę w celach szkoleniowych oraz doskonalenie swojej techniki jazdy własnym autem. Co ciekawe, jezdnie łącznikowe umożliwiają dodatkowo modyfikację toru jazdy według własnych potrzeb.

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców

Tor Wschodzący Białystok powstał dzięki głosowaniu, w którym mieszkańcy Podlasia wyrazili swoją wolę jego budowy. Stanowi on bardzo ważne miejsce na motoryzacyjnej mapie województwa podlaskiego. To jedyne takie miejsce w województwie, nic więc dziwnego, że odwiedzają je tłumnie fani motoryzacji. W dzisiejszych czasach doskonalenie techniki jazdy jest bardzo ważne i ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo poruszania się po drodze – dlatego taki