Tor Poznań i jego cechy charakterystyczne

Miłośnicy szybkiej jazdy po torze z pewnością szukają doskonałej jakości obiektów na terenie kraju. Mieszkańcy centralnej Polski mogą z powodzeniem skorzystać z toru Poznań, który jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu.

Tor Poznań i jego charakterystyka

tor Poznań

Co zatem warto wiedzieć na temat samego toru w Poznaniu? Kilka lat temu przyszedł on gruntowną renowację, po której kierowcy mogą cieszyć się jeszcze bardziej doskonałym asfaltem, którego powierzchnia zapewnia doskonałą przyczepność dla sportowych samochodów. Tor ma imponującą długość okrążenia, która wynosi ponad 4 km. Szerokość toru to natomiast 12 m – to właśnie te parametry sprawiają, że na tym torze można naprawdę ostro i szybko pojeździć, oczywiście z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Tort zaprojektowany jest tak, że sporo na nim zakrętów i odcinków wymagających dużego skupienia i świetnej techniki jazdy, nie brakuje na nim jednak również odcinków prostych, na których można odrobinę przyśpieszyć.

Jazda po torze Poznań

Dla kogo tor Poznań będzie miejscem wartym odwiedzenia? Z pewnością dla wszystkich miłośników motoryzacji i sportów z nią związanych. To właśnie na tym torze odbywają się profesjonalny oraz hobbystyczne wyścigi, ale możliwa jest również jazda po torze wynajętym samochodem. Miłośnicy sportów ekstremalnych mogą skusić się na wynajem samochodów takich marek jak na przykład Lamborghini, BMW, Ferrari czy Porsche.