Rejestrator samochodowy – jakie posiada dodatkowe funkcje?

Podczas wyboru odpowiedniego rejestratora samochodowego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim są to różnego rodzaju funkcje dodatkowe, w które może być wyposażone każde urządzenie.

Czujnik cofania

Niektóre rejestratory samochodowe mogą być wyposażone w takie dodatkowe funkcje jak kamera z czujnikiem cofania. W tym przypadku wyposażony jest on w dwie kamery, z czego jedna montowana jest na przedniej szybie samochodu, a druga na jego tyle. Kamera, która znajduje się z tyłu może nagrywać to, co dzieje się za samochodem, a także być wykorzystywana jako pewnego rodzaju czujnik cofania. Z całą pewnością jest to bardzo praktyczne i korzystne rozwiązanie.

Pomiar prędkości

Rejestrator samochodowy to takie urządzenie, które może być również wyposażone w miernik pomiaru prędkości, z jaką porusza się dany pojazd. Wszystkie filmy, które nagrywają się na tego rodzaju urządzeniu w trakcie jazdy będą posiadały dodaną prędkość, z którą jechał dany samochód. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Sprawdza się w szczególności podczas zatrzymania przez policję, której można pokazać nagrania z rejestratora.

Łączność bezprzewodowa

Bardzo dobrą funkcją dodatkową, która może być umieszczona w różnego rodzaju rejestratorach jest łączność bezprzewodowa. Jej zastosowanie nie wymaga używania żadnych kabli, które mogą się plątać podczas jazdy i w niej przeszkadzać. Obraz z tego rodzaju kamery może być w bezpośredni sposób przesyłany na przykład na telefon komórkowy lub tablet, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.