tor Kamień Śląski

Pierwsza jazda motocyklem na torze wyścigowym

Jazda motocyklem na torze wyścigowym musi być przede wszystkim bezpieczna. Dlatego to takiej jazdy należy przygotowanie zarówno siebie, jak i motocykl. Warto zatem poznać kilka zasad, których należy przestrzegać w przypadku jazdy motocyklem na torze.

Przygotować siebie

Jazda na torze wyścigowym wymaga od motocyklisty odpowiedniego przygotowania. Taka jazda to niezła przygoda i frajda, ale musi być przede wszystkim bezpieczna. Dlatego motocyklista musi odpowiednie przygotować się fizycznie. Szybka i dynamiczna jazda będzie bowiem wymagać od motocyklisty bardzo dobrej kondycji fizycznej. Ważna jest także kondycja psychiczna. Podczas jazdy motocyklista musi być niezwykle skoncentrowany.

Przygotować motocykl

tor Kamień Śląski

Oczywiście przed rozpoczęciem jazdy należy także dokładnie sprawdzić motocykl. Najlepiej jeśli przejdzie on przegląd podczas, które sprawdzony zostanie stan takich elementów jak hamulce, ogumienie oraz zawieszenie. Bardzo ważny jest także strój motocyklowy. Sprawdzić należy czy posiada się wszystkie niezbędne elementy, czy ochraniacze są w dobrym stanie.

Właściwy tor

Jeśli dopiero zaczyna się swoją przygodę z jazdą po torze wyścigowym ważny jest wybór odpowiedniego toru. Musi być to tor bezpieczny oraz dopasowany do możliwości motocyklisty. Dobrym wyborem w takim przypadku może być tor Kamień Śląski (https://autonator.pl/tor/kamien-slaski-silesia-ring-tor-glowny). Pamiętać też należy od tym, aby zawsze przestrzegać zasad i reguł obowiązujących na torze.