opony letnie

Opony Sava: europejska jakość prosto ze Słowenii

Marka Sava pochodzi ze Słowenii i – pomimo wielu lat – wciąż znajduje się tam jej siedziba. Jest to jedna z najlepiej prosperujących firm oponiarskich w Środkowej Europie, która posiada zakłady produkcyjne na całym Starym Kontynencie. Mimo to, nadal większość ogumienia produkowana jest właśnie w mieście Kranj w Słowenii.

Europejskie opony Sava

Opony Sava (zobacz ceny) są przede wszystkim wybierane przez osoby, które znają się na branży motoryzacyjnej oraz tych, którzy poszukują ogumienie o najwyższej jakości. Sava – choć nie jest tak popularna jak Pirelli czy Michelin – posiada swoich zwolenników ze względu na połączenie trwałości i bezpieczeństwa z ich stosunkowo niewielką ceną. Ponadto, nie da się również ukryć, że na opony Sava producent nakłada dla klientów indywidualnych gwarancję, która obejmuje m.in. wady wykonania oraz materiałowe.

Produkcja w Kranju i nie tylko

Marka Sava posiada swoje zakłady produkcyjne w wielu krajach europejskich, jednakże ten najważniejszy wciąż znajduje się w niewielkim mieście Kranj w Słowenii, skąd pochodzi firma. W 2002 roku zbudowano tam zakład o powierzchni ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych. To właśnie tam znajduje się również główne centrum dystrybucyjne, gdzie każdego roku produkuje się ponad osiem milionów opon dostarczanych do większości państw Starego Kontynentu.

Warto również nadmienić, że nad oponami pracują najlepsi specjaliści z Europy i Stanów Zjednoczonych, którzy starają się stworzyć ogumienie na miarę XXI wieku, zapewniające nie tylko jakość, ale i bezpieczeństwo na drogach.