Klimatyzacja w aucie – co warto o niej wiedzieć?

Urządzenie klimatyzacyjne to sprzęt, który z roku na rok coraz chętniej znajduje się w naszych domach, biurach i firmach. Ponadto, klimatyzacja samochodowa to wyposażenie, które znajduje się już obowiązkowo w każdym nowym, wypuszczonym na rynek modelu auta.

 1. Klimatyzacja w samochodzie
  W okresie letnim, kiedy wysokie temperatury znacznie uprzykrzają normalne funkcjonowanie oraz mają negatywny wpływ na samopoczucie społeczeństwa w czasie przebywania w zamkniętym i nagrzanym samochodzie, klimatyzacja to urządzenie niezbędne. Najlepiej, gdy auto fabrycznie wyposażone jest w klimatyzację, jednak zdarza się także, że niektórzy kierowcy zgłaszają się do fachowców w celu jej zamontowania. Montaż klimatyzacji powinien być dokonany przez profesjonalistów, którzy nie tylko podpowiedzą co do wyboru odpowiedniego sprzętu, ale również zagwarantują późniejszy jej serwis.
 2. Minimum raz w roku serwis
  Klimatyzacja samochodowa, by sprawnie działała i była bezpieczna dla użytkowników pojazdu – musi być przynajmniej raz w roku sprawdzana. W serwisie, który dokonuje przeglądu dokonuje się dokładnego i szczegółowego sprawdzenia urządzenia, napełnienia klimatyzacji oraz wymiany wszystkich filtrów. Taki zabieg sprawia, iż nie unosi się brzydki zapach podczas się włączenia oraz nie będą rozwijać się w niej grzyby ani inne niechciane bakterie, które mają ku temu w takim miejscu dość dobre warunki.
 3. Prawidłowe użytkowanie
  W wielu serwisach zaleca się, by użytkować ją nie tylko latem, ale i też zimą. Włączenie klimatyzacji w zimniejszych miesiącach ma za zadanie osuszyć powietrze w kabinie. Poza tym, włączając ją sprawdzamy urządzenie, czy prawidłowo działa.
 4. Kosz serwisu
  Klimatyzacja samochodowa, gdy nie wykazuje negatywnych działań – powinna być sprawdzana przynajmniej raz w roku. Koszt takiego serwisu (włącznie z wymianą filtrów i ponownym nabiciem klimatyzacji) kształtuje się w wysokości około 300 – 400 zł. Pamiętać należy, by każdą wiosną dokonać takiego sprawdzenia.

Więcej pod adresem: www.nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl/o-nas/klimatyzacja-samochodowa/