hankook winter i-cept rs2 w452

Kiedy lepsze jakie opony?

Zakup opon to poważna i bardzo determinująca przyszłą jazdę decyzja, którą trzeba podjąć podpierając się jak największą liczbą opinii i artykułów. Poznanie wszystkich za i przeciw użytkowników, którzy stosują lub stosowali opony całoroczne to podstawa do kupienia własnego kompletu.

Kiedy kupić opony całoroczne?

Jeżeli kierowca nie jeździ trasami poza miastem, a pokonywane przez niego odcinki drogowe znajdują się głównie w mieście to zakup opon całorocznych będzie dobrym pomysłem, ponieważ sprawdzają się one najlepiej w optymalnych, dobrych warunkach jazdy codziennej.

Opony całoroczne warto zakupić również wtedy, gdy kierowca nie będzie pokonywał w roku więcej niż 4-5 tysięcy kilometrów trasy. Takie opony zużywają się szybciej, dlatego korzystanie z nich przy dużej ilości jazdy może je zbyt szybko wyeksploatować.

Całoroczne ogumienie nadaje się również dla osób, które preferują jazdę spokojną, a brawura należy do ich sfery zachowań zakazanych bądź po prostu niedopuszczalnych.

Kiedy kupić opony zimowe?

W Polsce być może zimy są coraz lżejsze, ale to nie znaczy, że nie zdarzą się już nigdy mrozy i śnieżyce stulecia. Opony zimowe będą zatem doskonałe dla osób, które lubi dmuchać na zimne i nie boją się wydać pieniędzy na porządne, zimowe ogumienie tak jak na przykład hankook winter i-cept rs2 w452 – zobacz więcej tutaj.

Opony zimowe kupuje się wtedy, kiedy dany kierowca spędza w trasie ponad 6 tysięcy km miesięcznie, a jego trasy są zwykle poza miastem, gdzie jezdnia nie jest przygotowana do jakiejkolwiek jazdy ze względu na duże oblodzenie.