wymiana opon

Jak przechowywać opony?

Wymiana opon z NordAuto Volvo to sprawa, o której nie może zapominać żaden kierowca. Mając sezonowe opony, rodzi się jednak problem, gdzie oraz w jakich warunkach przechowywać ogumienie, które aktualnie nie jest używane. Okazuje się, że ma to kluczowe znaczenie dla żywotności opon.

wymiana oponJak należy przechowywać opony?

Zdjęte z samochodu koła lub same opony powinny być osuszone i oczyszczone z zanieczyszczeń. Najlepiej jest zmyć z nich pozostałości soli drogowej i chemii, która szczególnie w zimie pojawia się na drogach i może powodować korozję felg, a także szybsze starzenie się gumy. Opony powinny być przechowywane w suchych i zacienionych miejscach, które nie są narażone na gwałtowne wahania temperatury powietrza. Najlepiej, jeśli ułożone są jedna na drugiej, dzięki temu nie będą ulegały odkształceniom.

Gdzie przechowywać opony?

Po wymianie opon mamy kilka możliwości odnośnie tego, co zrobimy z ogumieniem. Jeśli mamy miejsce na przechowanie opon np. w piwnicy, można zabrać je ze sobą. Dla osób, które nie posiadają odpowiedniego miejsca czy warunków, dedykowane są przechowalnie opon, zlokalizowane zwykle przy zakładach wulkanizacyjnych. Za stosunkowo niewielką opłatą przechowują one opony aż do kolejnego sezonu, kiedy nadchodzi pora na ich użytkowanie. Oczywiście tego typu placówki dbają o odpowiednie warunki przechowywania ogumienia.