Dlaczego warto odwiedzać tor Słomczyn?

Tor Słomczyn zaliczany jest do grupy zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnych i unikatowych polskich torów wyścigowych. Ten położony około 40 kilometrów od Warszawy obiekt, który przeszedł ostatnimi laty gruntowną modernizację, polecany jest nie tylko tym kierowcom, którzy chcą zdobyć nową wiedzę z zakresu prowadzenia auta, lecz również tym, którzy chcą po prostu dobrze się zabawić za kółkiem. Jak to wszystko przedstawia się jednak w szczegółach? Dlaczego jazda autem na torze Słomczyn może być świetnie spędzonym dniem?

Motoryzacyjna rozrywka

Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że ten tor, jak i każdy inny, to miejsca głównie rozrywkowe. Tory wyścigowe stworzone zostały do tego, aby wypełnić krew adrenaliną, zarówno u kierowców, jak i również u widzów. Z tego też powodu główną atrakcją, którą można na nim podziwiać to różnego rodzaju zawody sportowe, podczas których zawodowi kierowcy starają się być pierwszymi na mecie. Rodzi to wiele wyprzedzań, często nieczystych zagrań, a przede wszystkim doskonałej zabawy dla widzów.

Oczywiście nie trzeba być na torze Słomczyn jedynie biernym obserwatorem wydarzeń na pętli toru. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć w zabawie czynny udział. Rzecz jasna nie jest tu mowa o ściganiu się z innymi, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby własnym lub też wypożyczonym samochodem wjechać na tor i pokonać na nim kilka lub kilkanaście okrążeń. Szczególnie ta druga opcja, czyli wypożyczenie samochodu wydaje się być bardzo atrakcyjna, ponieważ w wypożyczalni istniejącej na torze znajdują się naprawdę bardzo szybkie i piękne sportowe auta, których nie widuje się na co dzień. A tu można je poprowadzić.

Nauka jazdy na torze

Pamiętać jednak trzeba o tym, że tory wyścigowe, w tym również oczywiście tor Słomczyn, to nie tylko miejsce czystej rozrywki i zabawy, lecz również obiekty, z których można wynieść naprawdę wiele pozytywnych informacji, wiedzy i doświadczeń. Dzieje się tak dlatego, bo każda umiejętność wymaga praktyki. A trudno sobie wyobrazić ćwiczenia awaryjnego hamowania czy też jazdy w poślizgu w zakorkowanym mieście. Tor wyścigowy dzięki temu, że rządzi się swoimi prawami w postaci np. braku ograniczeń prędkości czy też braku ruchu pieszego, stwarza idealne warunki do tego, aby ćwiczyć wiele aspektów sportowej jady samochodem. Co bardzo ważne, można je następnie przenieść na drogę publiczną, a tym samym stać się lepszym kierowcą.

Na wielu torach, w tym również na torze Słomczyn, działają liczne ośrodki szkoleniowe, które organizują naukę jazdy. Jest to kurs polecany nie tylko nieopierzonym kierowcom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kręceniem kółkiem, lecz również i tym, którzy prawo jazdy noszą w portfelu od kilkunastu lat. Każdy kierowca z takiego kursu i z jazdy autem na torze Słomczyn wyniesie naprawdę wiele korzyści.

Podsumowanie

Tor Słomczyn dzięki swojemu położeniu, charakterystyce tor, a także walorom rozrywkowo edukacyjnym, jakie posiada, powinien być ważnym miejscem dla każdego kierowcy. Warto go odwiedzać, ponieważ przyczyni się to przede wszystkim do stania się lepszym kierowcą.