Dlaczego rekomendowane jest wybranie się na tor Silesia Ring?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób jest zainteresowana sprawdzeniem swoich umiejętności na torze wyścigowym własnym lub wypożyczonym samochodem. Możliwe jest bowiem swobodne rozwinięcie dużych prędkości z całkowitą pewnością, że nie spowoduje się żadnego wypadku samochodowego. Oznacza to tym samym, że jazda autem na torze Silesia Ring jest całkowicie bezpieczna. Dlaczego zatem rekomendowane jest wybranie się na wspomniany obiekt?

Co warto wiedzieć o torze Silesia Ring?

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że jest to nie tylko i wyłącznie najnowszy, ale również najbardziej nowoczesny obiekt w całym kraju. Zlokalizowany jest w Kamieniu Śląskim. Znajduje się zatem 30 km od Opola, a także 8 km od autostrady A4. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki doskonałej lokalizacji idealnie zda egzamin nie tylko i wyłącznie na organizację różnego rodzaju eventów motoryzacyjnych, ale również spotkań firmowych czy integracyjnych. 

Charakterystyka toru

Warto wiedzieć, że omawiany tor Silesia Ring znajduje się na drugiej pozycji jeżeli chodzi o długość toru. Wynosi ona bowiem dokładnie 3636 metrów. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że tor liczy 15 zakrętów. Godny uwagi jest fakt, że najdłuższa prosta liczy 730 metrów. W ten sposób zarówno doświadczeni, jak i początkujący kierowcy będą mieli możliwość przetestowania prędkości samochodu sportowego. 

Warto wiedzieć, że obiekt w najwęższym miejscu będzie miał szerokość 12 metrów. Nie można oczywiście zapomnieć, że odpowiednie bariery energochłonne będą gwarantowały całkowite bezpieczeństwo kierowców. należy mieć świadomość, że obiekt jest dodatkowo wyposażony w pułapki żwirowe. Jazda autem na torze Silesia Ring będzie sprawiała osobom zainteresowanym ogromną przyjemność. 

Kierowcom nie będzie przeszkadzał nawet deszcz, ponieważ tor posiada odwodnienie liniowe. Można także liczyć na bardzo dokładny pomiar czasu, który obecnie stosowany jest ma znacznej większości profesjonalnych torów wyścigowych funkcjonujących na całym świecie. Warto zaznaczyć, że Silesia Ring pozwala na 7 konfiguracji toru. W ten sposób można organizować nawet kilka imprez jednocześnie. 

Zaplecze konferencyjno-usługowe

Należy mieć świadomość, że obiekt Silesia Ring jest jednym z nielicznych torów w kraju, który może pochwalić się zapleczem konferencyjno-usługowym. W ten prosty sposób miejsce jest niezwykle atrakcyjne praktycznie dla wszystkich osób, które są zainteresowane organizowaniem konferencji czy spotkań biznesowych. Ponadto komfortowe warunki będzie gwarantowała niezwykle nowoczesna sala konferencyjna wyposażona w przeszkloną elewację. 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany budynek jest w stanie bez żadnego problemu pomieścić nawet 150 osób. Nie tylko posiada windę i klimatyzację, ale również jest doskonale przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Osoby, które przebywają w budynku mogą z powodzeniem korzystać z VIP roomu, sali eventowej czy pomieszczeń biurowych. Nie można oczywiście zapomnieć o wieży startowej czy wiat garażowych.