5 najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć - stacja ładowania samochodów elektrycznych

5 najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć – stacja ładowania samochodów elektrycznych

Domowe stacje ładowania to wygodny sposób na zaopatrzenie akumulatora samochodu elektrycznego w jego codzienne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie domowej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Lokalizacja ładowarki ma znaczenie – enelion vertica

Podczas gdy wielu kierowców ma garaże, niektórzy mogą potrzebować zainstalować swoją domową stację ładującą na zewnątrz, gdzie jest ona mniej chroniona przed żywiołami. Kupując stację ładującą, zwróć uwagę na jej trwałość: czy będzie umieszczona przez długi czas w nasłonecznionym, wiatrznym i wilgotnym miejscu? Ładowarka enelion vertica jest na to odporna. Stacja ładowania samochodów elektrycznych jest przystosowany do użytku na zewnątrz (zbudowany zgodnie ze standardami NEMA 4) i znajduje się na liście UL, ma wodoodporną i trwałą obudowę.

Lokalizacja ładowarki ma znaczenie - enelion vertica

Podczas instalowania stacji ładującej poszukaj odpowiedniej lokalizacji. Dzięki kablowi ładującemu o dużej długości, dłuższej niż większość stacji ładowania o porównywalnej cenie,Enelion vertica  zapewnia większą elastyczność w zakresie miejsca, w którym można go zainstalować.

Pamiętaj o rozmiarze

Wiele stacji ładowania pojazdów elektrycznych jest zbyt dużych i nieporęcznych, aby je przenieść lub wymagają stałego okablowania przez elektryka, ale dzięki wtyczce 240 V i łatwości w montażu konstrukcji, Enelion vertica można zainstalować w najbardziej dogodnych miejscach.